ТЕМА. Види корисних копалин. Використання їх у господарській діяльності.
Практична робота. Корисні копалини рідного краю.
МЕТА. Ознайомити дітей з найпоширенішими корисними копалинами, їх властивостями, та використанням у господарській діяльності. Вчити працювати в парі, в групах. Розвивати інтерес до природи, кмітливість, дослідницьку майстерність. Виховувати почуття гордості за багатство свого краю та бережне ставлення до них.
ОБЛАДНАННЯ: Мультимедійна дошка, проектор, картки - інструкції, картка - таблиця, обладнання та матеріали для дослідів.
ТИП УРОКУ. Формування вмінь, навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Створення сприятливої атмосфери. Налаштування учнів на роботу.
Учитель. Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він осінній і цікавий
Тож гостей зібрав чимало.
Давайте шановних гостей привітаймо
Від щирого серця їм всім побажаймо:
Учні. Доброго ранку! Усіх ми вітаємо,
Здоров’я і миру усім вам бажаємо!
Учитель. Подивилися на мене,
Усміхнулися усі:
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий?.. Молодці!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно й гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.
Вправа « Синоптик»
Наш синоптик прозвітує…(пора року, місяць, число, t повітря, стан неба, опади, вітер)
Учень звітує.
ІІ. АОЗ. Вправа «Мозковий штурм »
1. Гірські породи , які видобуває із землі і використовує людина називають ...(кор.копалинами)
2. Пошук гірських порід це справа …(геолога)
3. У скількох станах у природі зустрічаються корисні копалини? ( у 3-х)
4. В яких трьох станах вони бувають ?(твердий, рідкий, газоподібний)
5. Як називається місце залягання гірських порід? (родовище)
6. Нафту і газ видобувають пробурюючи…..(свердловини)
7. Тверді корисні копалини добувають у …. і……(кар’єрах і шахтах)
8. Який спосіб є найбільш небезпечним? (шахтний)
А чому?