Тема:Обчислення площ за формулами
Мета:узагальнити знання про площі прямокутника та квадрата;
вчитись застосовувати дані знання на практиці;
повторити формули для знаходження периметрів многокутників та вміти їх застосовувати до розв'язування задач;
розвивати пам’ять, логічні навички, охайність записів у зошитах та на дошці, просторову уяву;
виховуватиінтерес до математики, цікавість, допитливість.
Обладнання та матеріали: комп’ютер, проектор, мультимедійна презентація, підручник «Математика 5 клас», математичне лото, набір геометричних фігур.
Тип уроку:узагальнення та систематизація знань.
Епіграф уроку
Думати – колективно,
Працювати – оперативно,
Сперечатись - доказово,
Це - для всіх обов'язково!
Хід уроку
І Організаційна частина
Кожному з Вас для того, щоб отримати дозвіл почати роботу потрібно назвати одну з одиниць вимірювання, які використовують для обчислення площі і периметрів многокутників
ІІ Перевірка домашнього завдання
а)Взаємоперевірка з дошкою № 815
1) 5 га 3 а = 503 а
2) 213 мм² = 2 см² 13 мм²
3) 18 м² = 180 000 см²
4) 20 000 м² = 200 а
б) Дайте відповіді на запитання № 820
Чому дорівнює площа прямокутника? ( 16 см²)
Чому дорівнює площа квадрата?(16 см²)
Скільки сантиметрів дорівнює сторона квадрата? ( 4 см)
Периметр квадрата дорівнює….. . ( 16 см)
Одиниці вимірювання площі фігур, використаних у задачі? ( см²)
ІІІ Актуалізація опорних знань і чуттєвих уявлень учнів
1. Що називають прямокутником?
2. Що називають квадратом?
3. Як знайти площу прямокутника
4. За якою формулою знаходиться площа квадрата?
5. Як знайти периметр прямокутника
6. За якою формулою знаходиться периметр квадрата? трикутника